Lisanslama ve Bakım Hizmetleri

Lisanslama Hizmetleri

Near East Technolgy 2017 yılından bu yana Kurumsal Lisans anlaşmaları yapmaktadır.

Microsoft, IBM, Commvault, SAP’nin bütün lisanslama modellerinin satışını gerçekleştirme yetkisine sahiptir.

Bakım Destek Hizmetleri

Near East Technology bakım hizmetleri, hem donanım bakım ve destek hizmetlerini hem de ağ yazılımı bakım ve destek hizmetlerini içerir.

Donanım bakım ve destek hizmetleri, sözleşmeli bakım ve olay başına onarım dahil olmak üzere donanımı fiziksel olarak onaran veya optimize eden önleyici ve iyileştirici hizmetlerdir.

Donanım desteği ayrıca çevrimiçi ve telefonla teknik sorun giderme ve kurulum için yardım ve ücrete dayalı donanım garantisi yükseltmelerini içerir.

Bakım sözleşmeleriyle birlikte verilen parçalar hariç tüm parçaların satışı da dahildir.

Yazılım bakım ve destek hizmetleri, uzun vadeli ve kullandıkça öde (olaya dayalı) destek sözleşmelerini içerir.

Yazılım destek sözleşmeleri, telefon ve çevrimiçi kanallar aracılığıyla sağlanan uzaktan sorun giderme ve desteğin yanı sıra kurulum yardımı ve temel kullanılabilirlik yardımını içerir.

Bazı durumlarda, yazılım destek hizmetleri yeni ürün yükleme hizmetlerini, ürün güncellemelerinin kurulumunu, yazılımın ana sürümleri için geçişleri ve diğer proaktif veya reaktif yerinde hizmet türlerini içerebilir.

Bu kategori altındaki yazılım ürünleri ve teknolojileri, işletim sistemlerini ve altyapı yazılımlarını içerir.

Yazılım destek hizmetleri, yazılımın gelecekteki küçük sürümlerini veya gelecekteki ana sürümlerini kullanma yetkisi ve hakları sağlayan aboneliklerin satın alınmasını içermez.